CORN FLAKY

CORN FLAKY

Zařaďte tradiční k snídani podávané cereálie do svého rychle působícího potréninkového koktejlu.

Říká se, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne, ale mezi příznivci kulturistiky je nad slunce jasné, že neméně důležité je také období po tréninku. Po posilovacím cvičení naše tělo potřebuje především dvě základní živiny – bílkoviny a sacharidy – a to rychle. Bílkoviny vyžaduje svalová tkáň, která je cvičením narušena. Sacharidy působí jako transportéry bílkovin. Rychle stravitelné sacharidy způsobí nárůst hladiny inzulínu, který pak slouží jako přenašeč aminokyselin do svalových buněk. Inzulín také podporuje doplnění glykogenu, tzn. sacharidových rezerv uskladněných v těle, díky nimž se organismus připraví na další trénink. Období těsně po tréninku je jediná doba, kdy můžete konzumovat jednoduché cukry a jejich účinek uvítáte.

INGREDIENCE

1 šálek vody

2 odměrky syrovátkového proteinového prášku

1 ½ šálku corn flaků

Všechny ingredience dejte do mixéru a dobře rozmixujte.

OBSAH VÝŽIVNÝCH LÁTEK V JEDNÉ PORCI:

Kalorie:                       487

Bílkoviny:                     50,5 g

Sacharidy:                    67 g

Tuky:                              2 g

1 ½ ŠÁLKU CORN FLAKŮ

Zdá se vám, že tím porušíte dietu? Nebojte se. Vaše tělo potřebuje po tréninku rychle stravitelné sacharidy, aby došlo k navýšení hladiny inzulínu a tím se nastartovala regenerace i doplnění glykogenových rezerv. Cereálie obsahují cukr (neboj se použít slazenou verzi), takže dokonale vyhovují nárokům na přísun živit ve fázi bezprostředně po tréninku, kdy doplní rychle stravitelné bílkoviny.

1 ŠÁLEK NÍZKOTUČNÉHO MLÉKA

Díky mléku bude váš koktejl jemný a krémový. Současně vám mléko pomůže hydratovat organismus mnohem efektivněji, než kdybyste koktejl míchali s vodou. Výzkumy navíc ukazují, že kasein obsažený v mléce (tvoří až 80 % obsahu mléčných bílkovin) zlepšuje podmínky pro budování svalové hmoty, pokud ho po tréninku kombinujete se syrovátkovými proteiny.

2 ODMĚRKY SYROVÁTKOVÉHO PROTEINOVÉHO PRÁŠKU

Syrovátka je rychle stravitelným proteinem, který vyhledáváme hlavně po tréninku, protože do těla proniká obratem a uspokojí nároky unavených svalů, u nichž je nutné ihned zahájit regeneraci a podpořit růst.